• Światowy Dzień Cukrzycy

• 18.11.2023 23:28
      • Nowa galeria O cukrzycy została dodana do albumu fotograficznego

Każdego roku w dniu 14 listopada obchodzimy Światowy Dzień Cukrzycy.
      • Każdego roku w dniu 14 listopada obchodzimy Światowy Dzień Cukrzycy. Nasze Szkolne Koło PCK właśnie w tym dniu, zorganizowało spotkanie mające na celu przybliżyć temat cukrzycy. Uczniowie i opiekunowie SK PCK Żnin zorganizowali punkt informacyjny dotyczący cukrzycy. W tym miejscu można było obejrzeć i sprawdzić działanie urządzenia do pomiaru poziomu cukru we krwi, zobaczyć i sprawdzić ile białego cukru mieści się w popularnych napojach i przekąskach oraz wypełnić ankietę, w której uczniowie wskazywali odpowiedzi na temat ilości spożywanych cukrów, w codziennej diecie.
        Z ankiet wynika, że  dzieci dość często jedzą słodycze ale są świadome skutków spożywania nadmiernej ilości cukru. Najczęściej sięgają po czekoladę, zdarza się im zjeść coś słodkiego zamiast posiłku, a najchętniej sięgają po słodkie przekąski w domu, w szkole i u babci. W dalszym ciągu należy przeprowadzać w szkole, w domu pogadanki na temat zdrowego odżywiania, ograniczania spożywania słodyczy, zachęcając do aktywności fizycznej wychowanków.
        Ponadto na holu naszej szkoły zawisła gazetka, która ukazywała podstawowe informacje dotyczące choroby odnośnie przyczyny, obajawów, sposobów leczenia i powikłań.
        Akcja miała na celu zwiększenie świadomości na temat cukrzycy w środowisku szkolnym oraz kształtowanie postaw tolerancji i akceptacji dla osób przewlekle chorych.

Piątek 10.05.2024