• Konkurs wiedzy o Janie Śniadeckim - Patronie Szkoły

• 29.03.2024 12:18

• Nowa galeria Konkurs wiedzy o Janie Śniadeckim - Patronie Szkoły. została dodana do albumu fotograficznego

26 marca br. pod honorowym patronatem Burmistrza Żnina Pana Roberta Luchowskiego, odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o Janie Śniadeckim – patronie szkoły. W konkursie wzięli udział uczniowie klas czwartych. Konkurs składał się z czterech części: rozpoznania postaci Jana Śniadeckiego spośród portretów zasłużonych mieszkańców Żnina, rozwiązania krzyżówki, uzupełnienia luk w tekście hymnu szkoły oraz odpowiedzi na wybrane losowo pytania z życia i działalności patrona szkoły.
        Jury konkursowe w składzie: Małgorzata Janicka, Aleksandra Rybińska i Danuta Pilarska, przyznało pierwsze miejsce klasie 4 a - reprezentowanej przez Hannę Falkowską i Wiktora Karabasza. Drugie miejsce zajęli uczniowie klasy 4b - Klaudiusz Pilarski, Wojciech Stachowiak i Lena Żurek, trzecie miejsce przypadło klasie 4c w składzie: Nadia Mierzwińska, Szymon Starczewski, Kacper Zawadzki.
        Zmagania czwartoklasistów swoim występem uatrakcyjniły uczennice klasy 1b – Kinga Andrzejewski i Marcelina Pochylska, prezentując wiersz ,,Zocha samocha” w opracowaniu Mirosława Kaźmiyrza Binkowskiego na motywach wiersza Jana Brzechwy ,,Zosia samosia”.
        Rozstrzygnięto również konkurs na album o Janie Śniadeckim przeprowadzony w klasach piątych.
        Komisja konkursowa w składzie: Alicja Adamczyk, Małgorzata Janicka, Danuta Pilarska postanowiła nie przyznawać pierwszego miejsca. Drugie miejsce zajęły: klasa 5a – autorki albumu
        Alicja Nowak i Weronika Piątek oraz klasa 5b – autorzy pracy Stanisław Domagała i Franciszek Łaniecki, na trzecim miejscu uplasowała się klasa 5 c – autorzy albumu Anna Mikulska, Patrycja Najzer i Leon Okoński.
        Uczestnicy konkursów otrzymali nagrody ufundowane przez: Burmistrza Żnina Pana Roberta Luchowskiego, Lokalną Grupę Działania Pałuki Wspólna Sprawa, którą reprezentował Pan Ryszard Ulatowski oraz Wydział Promocji i Rozwoju Lokalnego Powiatu Żnińskiego. Nagrody ufundowane przez Wydział Promocji Powiatu Żnińskiego wręczył Dyrektor Szkoły Pan Jacek Otto.
        Laureatom konkursów gratulujemy rozległej wiedzy o patronie szkoły i życzymy sukcesów w kolejnych zmaganiach konkursowych.
        Organizatorem konkursu była Pani Małgorzata Janicka.

Sobota 27.04.2024