• Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym - etap gminny

• 05.03.2024 21:09
        • Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

Nowa galeria Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym  2024 została dodana do albumu fotograficznego

5 marca 2024 r. w  naszej szkole przeprowadzono etap gminny Powiatowego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym, którego organizatorem był Burmistrz Żnina Pan Robert Luchowski. Udział w nim wzięło 5 trzyosobowych zespołów ze szkół  podstawowych z terenu  gminy Żnin. Komisji konkursowej przewodniczyła Zastępca Burmistrza Żnina Pani Halina Rosiak-Kozłowska.  Uczniowie rozwiązywali test, który składał się z 30 pytań. Zwycięzcą konkursu został zespół ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Żninie.
          Szkołę Podstawową nr 2 reprezentowały uczennice klasy 8a: Marianna Górska,
          Małgorzata Mazur i Martyna Sengebush. Opiekunem uczniów była p. S.Trojan.

• Mistrzostwa POWIATU Żnin w PIŁKĘ RĘCZNĄ

• 04.03.2024 21:16
        • Komunikat z zawodów.
          Dnia 28 lutego 2024 roku na naszej hali sportowej odbyły się Mistrzostwa POWIATU Żnin w PIŁKĘ RĘCZNĄ dziewcząt i chłopców rocznik 2009/2010.
          Dziewczyny naszej Szkoły zdobyły Mistrzostwo Powiatu
          Żnin.                                                                     I miejsce
          Skład reprezentacji dziewcząt:

Julia Czeladka, Marcelina Dobaczewska, Justyna Dreżewska, Gabriela Dupeczak, Marianna Górska, Weronika Leszczyńska, Maria Kujawa, Maja Maciejewska,  Małgorzata Mazur, Lena Mróz,  Martyna Sengebusch.                                                                    opiekun - Violetta Dobaczewska
          Gratulacje!

LInk :

• Pałucki WOPR

• 09.02.2024 19:42
        • Nowa galeria Ratownicy Pałuckiego WOPR została dodana do albumu fotograficznego

Z inicjatywy pani Magdaleny Padlewskiej, we współpracy z p. Katarzyną Mazur oraz Szkolnego Koła PCK, dnia 09.02.2024r. odbyło się spotkanie ratowników Pałuckiego WOPR, którzy przeprowadzili wśród uczniów klasy 7a i 7b, lekcję pokazową udzielania pierwszej pomocy. Ponadto pokazali, w jaki sposób wykorzystują na co dzień sprzęt ratowniczy w swojej pracy m.in. apteczka, rzutka ratownicza, pas , bojka, kołowrót ratowniczy, ponton oraz kombinezony, kamizelki i odzież termoaktywną. Nasi goście zaprezentowali czynności oraz wyposażenie apteczki przy opatrywaniu najczęściej występujących urazów takich jak: krwotoki, oparzenia, zwichnięcia. Podczas spotkania młodzież dowiedziała się na czym polega praca ratownika wodnego, co należy do jego obowiązków i jakie umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy musi posiadać, a także  przekazano wiele  informacji z zakresu bezpieczeństwa, jak również zachowania się w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia. Najwięcej radości sprawiły uczniom działania praktyczne, m.in. podczas wykonywania reanimacji na przygotowanych fantomach pokazowych oraz odpowiedniego zabezpieczenia poszkodowanego na desce ortopedycznej ze stabilizacją.

• Tydzień Karnawału

• 09.02.2024 19:24
        • Nowa galeria Tydzień Karnawału została dodana do albumu fotograficznego

W dniach od 5 do 9 lutego 2024 roku Samorząd Uczniowski zorganizował Tydzień Karnawału. Każdego dnia uczniowie przebieramy się inaczej: Poniedziałek był Dniem bohatera z ulubionego filmu lub bajki. Wtorek – Dniem dresów, zaś środa – Dniem  piżamy lub szlafroka. W czwartek uczniowie przyszli do szkoły  w płaszczach przeciwdeszczowych. W  piątek obchodziliśmy Walentynkowy Dzień i wszyscy mogli ubierać się na czerwono. Osoby, które były przebrane, mogły każdego dnia wziąć udział w loterii. Do wygrania były słodkie niespodzianki.W środę, 7 lutego 2024 r. Samorząd zorganizował   Walentynkową Dyskotekę. Była to bardzo wyjątkowa dyskoteka, ponieważ miała charakter zabawy charytatywnej. Na dyskotece zbierano karmę dla bezdomnych kotów. W ten sposób mogliśmy znowu pomóc Stowarzyszeniu „Kocie sprawy” ze Żnina. W  podziękowaniu dla hojnych dzieci Samorząd przygotował walentynkową fotobudkę oraz kartki walentynkowe. Jeszcze w czwartek działała poczta walentynkowa, a wszystkie kartki zostały wręczone w piątek.

• Ogólnopolski Konkurs Alfik Humanistyczny 2023 - wyniki

• 05.02.2024 19:29
        • Ogólnopolski Konkurs Alfik Humanistyczny 2023

Dnia 14 grudnia 2023 r. odbyła się XXVII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Humanistyczny, w którym wzięło udział 7,6 tysiąca uczestników z całej Polski.  9 uczniów naszej szkoły zdobyło wysokie lokaty w województwie, a 17 otrzymało dyplomy uznania za uzyskanie bardzo dobrego i dobrego wyniku.

Lp.

w województwie