• Doradcy zawodowi z Powiatowego Urzędu Pracy w SP 2

• 21.04.2024 21:05
        • Na zaproszenie szkoły doradcy zawodowi z Powiatowego Urzędu Pracy w Żninie w dniu 17.04.2024r. zorganizowali spotkanie z uczniami klas: VIIIa oraz VIIb. W trakcie spotkania doradcy przedstawili prezentację, w której  pokrótce scharakteryzowali aktualną sytuację na lokalnym rynku pracy, omówili barometr zawodów deficytowych i nadwyżkowych, a także przedstawili najczęściej poszukiwane zawody w Powiecie Żnińskim, będący dla nich ważną wskazówką zarówno przy wyborze dalszej ścieżki edukacji po szkole podstawowej jak i  przy wyborze przyszłego zawodu. Organizatorem spotkania była p. Magdalena Marczyńska

• Wycieczka do Warszawy.

• 21.04.2024 20:48
        • Nowa galeria Wycieczka do Warszawy została dodana do albumu fotograficznego

Wycieczka do Warszawy
          W dniach 16-17 kwietnia 2024 r. uczniowie klas 6c, 7a, 7b i 8a uczestniczyli w wycieczce do stolicy.
          Pierwszego dnia zwiedzili Zamek Królewski- siedzibę polskich władców od XVI wieku, w którym podziwiali cenne eksponaty, m.in. insygnia i trony królewskie oraz obrazy słynnych malarzy.Odbyli również spacer po warszawskiej Starówce, która zachwyciła wszystkich kolorowymi kamienicami i wąskimi uliczkami. Mieli okazję podziwiać Pałac Prezydencki, do którego wejścia „strzegą” pomnik księcia Józefa Poniatowskiego oraz cztery kamienne lwy. Odwiedzili również Grób Nieznanego Żołnierza-symboliczny grób- pomnik ku czci bezimiennych bohaterów poległych w walkach o wolność Polski. Ogrąmną radość sprawił uczniom pobyt na PGE Narodowym- największym i najnowocześniejszym stadionie w Polsce.
          Drugiego dnia podczas pobytu w Muzeum Powstania Warszawskiego uczniowie wysłuchali opowieści o bohaterskich powstańcach z 1944 roku. Zobaczyli tam m.in. replikę bombowca Liberator i obejrzeli animację „Miasto Ruin”.  W dalszej części pobytu mieli możliwość wjechania na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki , który mieści sę na  XXX piętrze tego najwyższego  w Polsce budynku. Ogromne wrażenie na wszystkich wywarła piękna panorama Warszawy, w tym spektakularne drapacze chmur i oba brzegi Wisły. Uczniowie odwiedzili również siedzibę Polskiego Radia, gdzie byli
          świadkami prowadzonej na żywo audycji „Radio kierowców”. Opiekę nad uczniami pełniły Panie:        K. Szymańska, K. Mazur, V. Dobaczewska, S.Trojan.

• Informacja! Zebrania  z Rodzicami.
        • Informacja! Zebrania z Rodzicami.

• 15.04.2024 14:24
        • Zebrania  z Rodzicami odbędą się dnia 22.04.2024 r. (poniedziałek ) o godz.:
          16.30 kl. 4-8,
          17.00 kl. 0-3
          Zapraszamy.

Przydział sal poniżej

• Poznajemy Ojcowiznę

• 15.04.2024 23:24

• Nowa galeria Poznajemy Ojcowiznę została dodana do albumu fotograficznego

12 kwietnia uczniowie naszej szkoły, uczestniczyli we Włocławku w XXXI Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Krajoznawczym ,,Poznajemy Ojcowiznę” - etap wojewódzki. Uczennica klasy 5b Emilia Owczarczak zajęła I miejsce (opiekun – Małgorzata Janicka), natoniast Jakub Bleja i Anna Jabłońska, zajęli równorzędne II miejsce( opiekun - Sylwia Trojan). Praca Emilki ,,Kolory mojego miasta”, została zakwalifikowana do etapu centralnego, który odbędzie się w Warszawie. Gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

• MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM

• 10.04.2024 23:42
        • MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM
          Dnia 9 kwietnia 2024 roku w Żnińskim Domu Kultury odbyły się miejsko-gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem:
          „Młodzież Zapobiega Pożarom”
          Naszą Szkołę reprezentowała trójka zawodników II grupy wiekowej od 5 – 8 klasy.
          Skład drużyny:
          1. Julia Cichoń  - I miejsce w gminie.
          2. Oliwier Pawlaczyk – III miejsce w gminie.
          3. Wiktor Kaniasty – podziękowanie za udział. Julia i Oliwier przeszli do szczebla powiatowego turnieju, który odbędzie się 23 kwietnia również w ŻDK.
                      opiekun – Violetta Dobaczewska

Niedziela 28.04.2024