• Życzenia Samorzadu Uczniowskiego

• 06.04.2023 23:29
        • O wielkanocnych życzeniach pamiętali uczniowie z Samorządu Uczniowskiego, którzy dla nauczycieli i personelu administracyjnego przygotowali świąteczne niespodzianki
          .
        • Wyniki konkursu – Kartka Wielkanocna do Papieża Franciszka

• 04.04.2023 20:20
        • Wyniki konkursu – Kartka Wielkanocna do Papieża Franciszka
          W dniu 31 marca 2023 roku, w siedzibie Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Kartka Wielkanocna do Papieża Franciszka”. Laureatką konkursu w kategorii przedszkole została Hanna Kuśnierz z oddziału przedszkolnego 0c (naucz.: A. Pilarska). Praca Hani zostanie przesłana do Watykanu. Wielkie gratulacje !
        • XVIII Otwarte Mistrzostwa Polski Karate Tsunami w Warszawie . Sukces Leona Okońskiego

• 04.04.2023 16:40
        • XVIII Otwarte Mistrzostwa Polski Karate Tsunami w Warszawie odbyły się
          2 kwietnia 2023 roku. Leon Okoński zawodnik Szkoły Walki Raion trenujący w Żninie , uczeń SP 2 pod okiem trenera Marka Słupeckiego zdobył wysokie miejsca na podium. W wybranych
          konkurencjach w swojej kategorii wiekowej.
          Leon Okoński wywalczył złoty medal i tytuł Mistrza Polski w konkurencji walka na noże, a także trzy srebrne medale w konkurencjach nunchaku kumite, szermierka na miecze i sumo grappling.
          Zawodnik uczestnicząc w Mistrzostwach Polski godnie reprezentował
          gminę Żnin.i naszą szkołę.
          Serdecznie gratulujemy sukcesu!
          Nowa galeria XVIII Otwarte Mistrzostwa Polski Karate Tsunami w Warszawie została dodana do albumu fotograficznego

• Piękna incjatywa . Dzieci z SP 2 Żnin wykonały kartki wielkanocne i wsparły Hospicjum w Wągrowcu

• 04.04.2023 08:27
        • Dzieci z SP 2 Żnin wykonały kartki wielkanocne i wsparły Hospicjum w Wągrowcu
          Uczniowie ze szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Śniadeckiego w Żninie po rekolekcjach szkolnych,  które odbyły się w dniach 20-21-22.03.2023 wykonały ponad 130 kartek wielkanocnych, które zostały sprzedane w kościele św. Floriana w Żninie.  Dochód przekazany został na Hospicjum Miłosiernego Samarytanina w Wągrowcu. Kartki dzieci wykonywały na lekcjach religii pod okiem nauczycieli pani Renaty Flicińskiej i Patrycji Masztalerz-Kaczmarek. Kartki wielkanocne przekazał do kościoła pan Wojciech Goclik. Nad cała akcją wsparcia Hospicjum w Wągrowcu czuwał ks. Łukasz Goroński, który prowadził szkolne rekolekcje i przedstawił  inicjatywę kartki wielkanocnej.
        •  "IVPrzegląd Piosenki Angielskiej dla klas 1-3 Szkoły Podstawowej "
        • "IVPrzegląd Piosenki Angielskiej dla klas 1-3 Szkoły Podstawowej "

• 26.03.2023 20:04
        • Nowa galeria "IVPrzegląd Piosenki Angielskiej dla klas 1-3 Szkoły Podstawowej została dodana do albumu fotograficznego
          25 marca w Zespole Szkół w Barcinie odbył się "IVPrzegląd Piosenki Angielskiej dla klas 1-3 Szkoły Podstawowej.  Honorowy patronat nad konkursem objął Kurator Oświaty w Bydgoszczy oraz Starosta Żniński. Naszą szkołę w kategorii klas trzecich reprezentowały uczennice z klasy 3a - Eliza Krysztofiak oraz Hanna Falkowska. Dziewczynki zaprezentowały się doskonale, wykonując piosenki "Monkeys swing" oraz "It's mother's day". Nasze reprezentantki zajęły:
          II miejsce - Eliza Krysztofiak
          III miejsce - Hanna Falkowska.

Serdecznie gratulujemy laureatkom !
          Uczennice do konkursu przygotowała p. Anna Andrzejewska

• Ważna informacja !!!

• 24.03.2023 00:38
        • W poniedziałek 27.03.2023 r. w gablocie na I kondygnacji zostanie wywieszona  do publicznej wiadomości lista kandydatów dzieci zakwalifikowanych do oddziału zerowego
          w Szkole Podstawowej nr 2 w Żninie.

Potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do oddziału zerowego  w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Śniadeckiego składają   Państwo w sekretariacie szkoły od 28.03.2023 do dnia 04.04.2023.
          Dokument woli można pobrać ze strony
          Wola_przyjecia_do_oddz.0.doc
          lub w sekretariacie szkoły.
        • Wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego AGRODEO w Godawach.

• 26.03.2023 17:35
        • Nowa galeria Wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego AGRODEO w Godawach. została dodana do albumu fotograficznego
          15.03.2023r.uczniowie klasIa i Ib  z wychowawczyniami Elżbietą Brańką i Aliną Tokarską brali udział w wycieczce do Gospodarstwa Agroturystycznego AGRODEO w Godawach. Przedmiotem zajęć były „Warsztaty wielkanocne”.
          Nasi uczniowie poznali ciekawe tradycje wielkanocne, mieli okazję wykonać pisanki  metodą decupage. Wiele radości sprawiło im malowanie gipsowy figurek. Talenty kulinarne ujawnili podczas wypiekania mazurków. Po własnoręcznym udekorowaniu zjedli je z apetytem.Gospodarze przygotowali dla dzieci smaczny obiad. Dodatkową atrakcją była możliwość skosztowania waty cukrowej.Warsztaty zakończyła wizyta w stajni,  w której dzieci karmiły zwierzęta.  Zmęczeni, ale pełni wrażeń wrócili do domu.

• BISKUPIN – PODRÓŻ W CZASIE

• 26.03.2023 20:06
        • Nowa galeria BISKUPIN – PODRÓŻ W CZASIE została dodana do albumu fotograficznego
          BISKUPIN – PODRÓŻ W CZASIE
          22 marca dzieci z oddziału przedszkolnego 0a (naucz.: E. Nowak) uczestniczyły w lekcji muzealnej pt. „W Biskupinie”. Wraz z konserwatorem zabytków archeologicznych  – p. Natalią Bogdańską odbyły podróż w przeszłość poznając ciekawostki dotyczące osady w Biskupinie. Jednym z założeń lekcji było ukazanie dzieciom kontrastu pomiędzy czasami współczesnymi a życiem naszych przodków. Była to „żywa lekcja historii”. Przedszkolacy ubrani w historyczne stroje mogli oglądać eksponaty odnalezione w osadzie biskupińskiej, m.in. naczynia gliniane, wyroby z brązu, dawną biżuterię. Zajęcie to dostarczyło dzieciom wielu niezapomnianych przeżyć. Gościem szczególnym lekcji był Pan Dyrektor J. Otto.

Poniedziałek 20.05.2024