•  I Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego samorządowców województwa kujawsko - pomorskiego.
        • I Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego samorządowców województwa kujawsko - pomorskiego.

• 19.03.2024 16:19
        • Nowa galeria Tenis stołowy została dodana do albumu fotograficznego

W niedzielę, 17 marca 2024 roku na hali sportowej Szkoły Podstawowej w
          Białych Błotach odbył się I Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego
          samorządowców województwa kujawsko - pomorskiego.
          Udział wzięło 23 zawodników podzielonych na 4 grupy.
          Godnie Gminę Żnin reprezentował Michał Jarmołowicz kierownik obiektów
          sportowych SP 2 Żnin, który zajął 3 miejsce.
          Gratulujemy!

• Mistrzostwa gminy Żnin w Koszykówce Dziewcząt rocznik 2009/2010.

• 18.03.2024 11:15

• Dnia 15 marca 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 5 odbyły się Mistrzostwa gminy Żnin w Koszykówce Dziewcząt rocznik 2009/2010.

Nasza Szkoła zajęła zaszczytne III miejsce!
          Skład reprezentacji:
          1. Julia Czeladka
          2. Marcelina Dobaczewska
          3. Gabriela Dupeczak
          4. Marianna Górska
          5. Maria Kujawa
          6. Małgorzata Mazur
          7. Lena Mróz
          8. Martyna Sengebusch
                                                                           opiekun - Violetta Dobaczewska

• Pasowanie na czytelnika uczniów klas 1.

• 14.03.2024 20:41

• Nowa galeria Pasowanie na czytelnika została dodana do albumu fotograficznego

14.03.2024 r. odbyło się w bibliotece szkolnej  pasowanie uczniów klas 1. na czytelników.
          Uczniowie wysłuchali wierszy i obejrzeli inscenizację:

,,Rzepka"
          Juliana Tuwima

,,Zasadził dziadek rzepkę w ogrodzie,
          Chodził tę rzepkę oglądać co dzień.
          Wyrosła rzepka jędrna i krzepka,
          Schrupać by rzepkę z kawałkiem chlebka!
          Więc ciągnie rzepkę dziadek niebożę,
          Ciągnie i ciągnie, wyciągnąć nie może.''

otrzymali dyplomy czytelnika. Dziękujemy Paniom Bibliotekarkom i uczniom za przygotowanie  tego wydarzenia czytelniczego.

• "Kobiety, które zmieniły świat"

• 13.03.2024 22:11

• Nowa galeria Kobiety, które zmieniły świat została dodana do albumu fotograficznego

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, Samorząd Uczniowski serdecznie zaprosił uczniów klas 4-8 do wzięcia udziału w konkursie na gazetkę klasową o temacie "Kobiety, które zmieniły świat". Każda klasa została przydzielona do losowania sławnej kobiety, na której oparła swoją gazetkę. Efektem tego przedsięwzięcia była fascynująca kolekcja prezentacji, a w szczególności wyróżniły się prace klas 4a, 6b oraz 7a. Serdeczne gratulacje i zasłużone nagrody zostały wręczone osobiście przez panią wicedyrektor Grażynę Jaźwińską.

• DZIEŃ KOBIET

• 07.03.2024 19:46

• Kwiaty i życzenia wszystkiego najlepszego dla wszystkich
                               Kobiet i Kobietek.
        • Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym - etap gminny

• 05.03.2024 21:09
        • Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

Nowa galeria Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym  2024 została dodana do albumu fotograficznego

5 marca 2024 r. w  naszej szkole przeprowadzono etap gminny Powiatowego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym, którego organizatorem był Burmistrz Żnina Pan Robert Luchowski. Udział w nim wzięło 5 trzyosobowych zespołów ze szkół  podstawowych z terenu  gminy Żnin. Komisji konkursowej przewodniczyła Zastępca Burmistrza Żnina Pani Halina Rosiak-Kozłowska.  Uczniowie rozwiązywali test, który składał się z 30 pytań. Zwycięzcą konkursu został zespół ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Żninie.
          Szkołę Podstawową nr 2 reprezentowały uczennice klasy 8a: Marianna Górska,
          Małgorzata Mazur i Martyna Sengebush. Opiekunem uczniów była p. S.Trojan.

• Mistrzostwa POWIATU Żnin w PIŁKĘ RĘCZNĄ

• 04.03.2024 21:16
        • Komunikat z zawodów.
          Dnia 28 lutego 2024 roku na naszej hali sportowej odbyły się Mistrzostwa POWIATU Żnin w PIŁKĘ RĘCZNĄ dziewcząt i chłopców rocznik 2009/2010.
          Dziewczyny naszej Szkoły zdobyły Mistrzostwo Powiatu
          Żnin.                                                                     I miejsce
          Skład reprezentacji dziewcząt:

Julia Czeladka, Marcelina Dobaczewska, Justyna Dreżewska, Gabriela Dupeczak, Marianna Górska, Weronika Leszczyńska, Maria Kujawa, Maja Maciejewska,  Małgorzata Mazur, Lena Mróz,  Martyna Sengebusch.                                                                    opiekun - Violetta Dobaczewska
          Gratulacje!

LInk :