• Światowy Dzień Języka Angielskiego

• 26.04.2023 21:22
        • Z okazji Światowego Dnia Języka Angielskiego , we wtorek 25 kwietnia Samorząd Uczniowski oraz nauczycielki języka angielskiego zaprosiły uczniów klas 4- 8  na quiz o Londynie. Należało znaleźć  13 pytań zapisanych  w kodach QR pochowanych  po całej szkole.  Odpowiedzi do tych pytań można było znaleźć na okolicznościowej gazetce, na której wykorzystano materiały udostępnione przez Didacto, organizator  projektów kulturowych i językowych. Ponadto panie anglistki przeprowadziły lekcje kulturowe zapoznając uczniów  z twórczością Williama Szekspira lub ciekawostkami na temat  stolicy Wielkiej Brytanii, Londynu.Na przerwach w angielskiej fotobudce można było zrobić zdjęcie ze strażnikiem gwardii królewskiej. Chętnych do pozowania było wielu.
          Nowa galeria Światowy Dzień Języka Angielskiego została dodana do albumu fotograficznego

• Uroczyste apele z okazji 3 Maja.

• 26.04.2023 15:57
        • Uroczyste apele z okazji 3 Maja odbędą się 28 kwietnia ( piątek)  - (Hala sportowa)
          godz. 9.50 klasy 1-4 i oddziały  0
          godz.10.45 klasy 5-8
        • Pałucka Amatorska Liga Siatkówki 2022/2023

• 05.05.2023 16:11
        • Nowa galeria Pałucka Amatorska Liga Siatkówki 2022/2023 została dodana do albumu fotograficznego
          Pałucka Amatorska Liga Siatkówki 2022/2023 podsumowanie XIV kolejki
          W niedzielę (23.04.2023)  na Hala Sportowa przy  Szkole Podstawowej  nr
          2 w Żninie  została rozegrana ostatnia kolejka siatkarskich rozgrywek
          organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu w Żninie oraz Szkołę
          Podstawową nr 2 im. Jana Śniadeckiego w Żninie w sezonie 2022/2023
          Wyniki XIV kolejki poniżej
        • Operacja Czysta Rzeka

• 28.04.2023 20:21
        • 22 kwietnia z okazji Światowego Dnia Ziemi, uczniowie naszej szkoły będący jednocześnie członkami    6 Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej Ad Astra, pod opieką Małgorzaty Janickiej, sprzątali brzeg Jeziora Dużego Żnińskiego przy ul Wilczkowskiej. Harcerze dołączyli do licznej grupy osób, realizującej projekt Operacja Czysta Rzeka, polegającej na zbieraniu odpadów zgromadzonych wokół zbiorników wodnych, rzek i terenów zielonych.                         Podczas akcji zebrano szklane i plastikowe butelki, słoiki, pojemniki plastikowe, opakowania foliowe, elementy radioodbiorników. Zebrane odpady trafiły do podstawionych wcześniej kontenerów. W akcji uczestniczyli: Burmistrz Żnina Pan Robert Luchowski, Zastępca Burmistrza Żnina Pani Halina Rosiak-Kozłowska, Dyrektor Wydziału Środowiska, Obszarów Wiejskich i Rozwoju Pan Paweł Sikora.

Nowa galeria Operacja Czysta Rzeka została dodana do albumu fotograficznego

• Zebrania z Rodzicami

• 27.04.2023 08:16
        • Zebrania z Rodzicami   odbędą się  26 kwietnia  2023 (środa),
            godz.16.00 klasy 4-8.

godz.16.30 kl.1- 3 i ,,0''
            Zapraszamy.
          Przydział sal poniżej
        • Ważna informacja!!!

• 18.04.2023 20:35
        • Ważna informacja!    Dzień 02.05.2023 (wtorek) , 04.05.2023 (czwartek), 05.05.2023 (piątek)   są dniami  wolnymi od zajęć dydaktycznych w SP 2 Żnin . (Podstawa prawna: ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego)
        •  ,, Umiem pływać"
        • ,, Umiem pływać"

• 19.04.2023 00:17
          • Uczestnictwo uczniów naszej szkoły w  projekcie ,, Umiem pływać" Projekt współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Jednostki Samorządu Terytorialnego.
        • Pasowanie na Czytelnika 2023

• 18.04.2023 20:23
        • Pasowanie na Czytelnika 2023
          Nowa galeria Pasowanie na Czytelnika 2023 została dodana do albumu fotograficznego

18 kwietnia 2023 roku Biblioteka Szkolna zyskała nowych czytelników.
          Uczniowie klas 1a i 1b przyrzekli uroczyście, że „ będą szanować książki i nie pozwolą zrobić im krzywdy”. Dzieci odwiedziły czytelnię, gdzie spotkały się z Molikami Książkowymi, Królem Molem i Królową Książką. Podczas przedstawienia pierwszoklasiści dowiedzieli się jak należy zachowywać się w bibliotece i jak obchodzić się z książką, popisali się również znajomością bajek i baśni. Najodważniejsi samodzielnie przeczytali fragmenty książek. Nowym czytelnikom gratulacje złożyła Pani wicedyrektor Grażyna Jaźwińska. Uroczystość przygotowały uczennice klasy 5c pod kierunkiem pań Danuty Pilarskiej i Magdaleny Paluszkiewicz.

• "Bieg po zdrowie"

• 13.04.2023 20:26
        • "Bieg po zdrowie"

W klasie IVb realizowany jest ogólnopolski program edukacyjny :"Bieg po zdrowie". Jest to program antytytoniowej edukacji zdrowotnej, który ma na celu zwiększenie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosówi i używania e-papierosów.
          Zajęcia są realizowane za pomocą zróżnicowanych metod aktywizujących, które dostosowano do wieku grupy docelowej. Uczniowie są zachęcani do aktywnego udziału poprzez dyskusje, wymiany doświadczeń, spostrzeżeń, refleksji i pomysłów. Aktywny udział uczniów sprzyja identyfikowaniu się z omawianą tematyką i motywuje ich do tego, aby zdobytą wiedzę i umiejętności zastosowali w życiu codziennym.
          Nowa galeria "Bieg po zdrowie" została dodana do albumu fotograficznego

Poniedziałek 20.05.2024